The following endorsements are made by Joseph C. Abraham, Founder of The Urban Voice and President of Unrelenting Media, Inc. and are valid for the 2020 Primary Election in Clark County, Nevada.  Should you have any questions, comments, or concerns about the endorsements made here you may reach me at (702) 306-2394.

 

NATIONAL

 

President and Vice President

Joe Biden/Kamala Harris — D

 

 

Congress

 

Congressional District 1

Dina Titus — D

 

Congressional District 3

Susie Lee — D

 

Congressional District 4

Steven Horsford — D

 

STATE LEGISLATURE

 

State Senate

 

Senate District 4

Dina Neal — D

 

Senate District 11

Dallas Harris — D

 

 

State Assembly

 

Assembly District 2

Radhika “RPK” Kunnel — D

 

Assembly District 4

Connie Munk — D

 

Assembly District 5

Brittney Miller — D

 

Assembly District 6

Shondra Summers-Armstrong — D

 

Assembly District 7

Cameron “C.H.” Miller — D

 

Assembly District 8

Jason Frierson — D

 

Assembly District 9

Steve Yeager — D

 

Assembly District 10

Rochelle Nguyen — D

 

Assembly District 11

Beatrice A. Duran — D

 

Assembly District 15

Howard Watts — D

 

Assembly District 16

Cecelia Gonzalez — D

Assembly District 17

Clara “Claire” Thomas — D

 

Assembly District 21

Elaine Marzola — D

 

Assembly District 28

Edgar Flores — D

 

Assembly District 34

Shannon Bilbray-Axelrod — D

 

Assembly District 35

Michelle Gorelow — D

 

Assembly District 37

Shea Backus — D

 

Assembly District 42

Alexander Assefa — D

 

 

STATEWIDE

 

State Board of Education

 

District 4

Rene Cantu - D

 

LOCAL

 

County Commission

 

District A

Michael Naft (I) — D

 

District B

Marilyn Kirkpatrick — D

 

District D

William McCurdy, II — D

 

 

Clark County School District

 

District B

Jeff Proffitt

 

District C

Tameka Henry

 

 

JUDICIAL

 

State Level

 

Supreme Court Justice | Seat D

Ozzie Fumo

 

Court of Appeals Judge 3

Bonnie Bulla 

 

District Court

 

Department 1

Bita “Marie” Yeager

 

Department 2

Carli Lynn Kierny

 

Department 3

Monica Trujillo

 

Department 4

Phil Aurbach

 

Department 8

Trevor Atkin

 

Department 17

Michael Villani

 

Department 21

Jacob Reynolds

 

Department 23

Jasmin Lilly-Spells

 

Department 24

Dan Gilliam

 

Department 29

David Lopez-Negrete

Department 32

Rob Bare 

 

Family Court

 

Division J

Dedree “Dee” Butler

 

Division P

Mary Perry

 

Division W

Adriana Rincon White

 

Division X

Heidi Almase

 

Division Z

Romeo Perez

 

Justice of the Peace

 

North Las Vegas Department 3

Belinda T. “BTH” Harris

NEED IMMEDIATE ASSISTANCE?
CLICK HERE to call our Founder

©2020 All rights reserved by Unrelenting Media, Inc.